Синевирська рада » Водоспад Шипіт
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Водоспад Шипіт
Кількість переглядів: 791
29 Квітня 2017

igor-melika-borzhava-26-27-08-10-26Водоспад Шипіт – одне з семи природних чудес України – найкрасивіший водоспад Закарпаття, розташований на північних схилах гірського масиву Боржавських полонин біля підніжжя гори Гимба, що у селі Пилипець Міжгірського району.

Водоспад причаровує всіх своєю незвичайною природною красою. З підземного джерела на горі Великий Верх (1598м) починає свій шлях униз мальовничою ущелиною невеликий потічок Плошанка. Його води несуть свіжість і прохолоду. Падаючи численними мальовничими каскадами з 14-ти метрової висоти кришталево чиста вода розбивається об каміння утворюючи тисячі діамантових краплинок, що переливаються дивовижними барвами у променях карпатського сонця.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПодивитися на природну красу приходять тисячі туристів. Водоспад красивий будь-якої пори року. Улітку, у найбільш посушливі часи, водоспад являє собою невеличкий струмок, що збігає каскадом по декількох скельних уступах. Взимку він частково замерзає, утворюючи цікаві фігури. Та найбільше приваблює він навесні, коли тануть сніги та осінню в період рясних дощів.

Відомим водоспад став з 1993 року. Саме тоді група хіпі почала проводити тут фестиваль субкультур. На нього з’їжджаються неформали з усього світу. У ніч на Івана Купала з 6 на 7 липня біля водоспаду відбуваються захоплюючі дійства з місцевими традиціями та колоритом. Також у цій мальовничій місцевості проводять і інші масові заходи: День дітей; конкурс краси «Міс Шипот».

9torlxkh5f0Біля відомого водоспаду працює двомісний крісельний підйомник. Підйом в гори дасть можливість насолодитися краєвидами та зробити неперевершені фотографії. На вершині гори Гимба Ви зможете прогулятися, власноручно назбирати чорниць чи випити кави, чаю у колибі та помилуватися мальовничими вершинами Боржавського хребта.

Шипіт заворожує кожного відвідувача свої неповторним звуком та мальовничою природою довкола.

Водоспад знаходиться у селі Пилипець Міжгірського району на відстані близько 45 км від села Синевир.