Синевирська рада » Реабілітаційний центр бурих ведмедів
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Реабілітаційний центр бурих ведмедів
Кількість переглядів: 710
29 Квітня 2017

bear11Популяція бурого ведмедя в Україні нараховує близько 300 особин. Водночас є ведмеді, які утримуються  людьми у неволі в неналежних умовах, що є порушенням природоохоронного законодавства.

Для захисту таких тварин Міністерством екології та природних ресурсів України було ініційовано питання про будівництво спеціалізованого центру реабілітації ведмедів.

Такий центр було вирішено побудувати на території  НПП «Синевир», аджеця територія за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу їх існування.

Тож влітку у 2011 році у НПП «Синевир» розпочалося будівництво такого центру, загальною площею 12 га. На це Міністерство виділило 2 млн. 46 тис. грн.

Мета центру – реабілітація особин бурого ведмедя, які зазнали жорстокого поводження, потерпілих від стихійного лиха, утримання конфіскованих тварин, подальша доля яких вирішується в судовому порядку у зв’язку з порушенням законів України, відтворення їх природної популяції, тимчасова перетримка тварин, яких затримано на кордоні через порушення природоохоронного законодавства тощо.

Реалізація в НПП «Синевир» проекту щодо бурого ведмедя важлива справа, яка не лише взяла під захист тварин, що зазнали жорсткого поводження, але й сприятиме відтворенню природної популяції, поглибленню досліджень найбільшого хижака України, а також слугуватиме для розвитку природоохоронної, наукової, еколого-освітньої та рекреаційної роботи, що відповідає меті та завданням, які покладені на НПП «Синевир».

Вольєр реабілітаційного центру бурих ведмедів розташовано на ділянці лісу 12 га. У верхній його частині було споруджено 6 кліток та 2 секції дляутримання груп та одиночних тварин різного віку, стану здоров’я,в яких знаходяться басейни і барлоги. Всю територію огороджено електромережею.

Для клишоногих працівниками національного парку споруджено різноманітні «ігрові конструкції», які повинні сприяти адаптації тварин до умов їх утримання. Також ведмедям обладнали басейни для купання, штучні барлоги. Тут також наявні природні плантації чорниці, малини і ожини, які так полюбляють клишоногі.

На кінець 2014 року реабілітаційний центр налічує 13 ведмедів, яких спіткала важка доля. Вони були вилучені у їх власників з різних регіонів України. Серед них: Іра, Дюрій, Бубочка, Роза, Потап, Беня, Віні, Малиш, Стелл, Міша, Мишко та ін.

 

За матеріалами: НПП “Синевир”