Синевирська рада » Відійшов до Господа єпископ Мукачівської Греко-Католицької єпархії Мілан Шашік
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Релігія
19 Квітня 2020
Великодні привітання

Великоднє привітання Блаженнішого Святослава   Пасхальне привітання Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія   Пасхальне привітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія   Вітання …

Релігія
16 Квітня 2020
Великодні богослужіння на телеканалах: розклад, коли і де дивитись

Президент України і Міністр охорони здоров’я України закликали українців залишатися вдома на Великдень та дотримуватись режиму карантину під час свят через пандемію …

Релігія
17 Листопада 2019
Запали свічку пам’яті! Не залишай цього дня своє вікно порожнім!

У 2019-му українці і світове співтовариство 23 листопада вшанують пам’ять убитих Голодомором 1932-1933 років. У суботу о 16:00 відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, …

Релігія
2 Вересня 2019
Православні Синевира на свято Успіння Богородиці відзначили престольний празник

28 серпня, у свято Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, православні віруючі села Синевир Міжгірського району відзначають престольний празник свого святого храму. Розділити святкову …

Відійшов до Господа єпископ Мукачівської Греко-Католицької єпархії Мілан Шашік

Надвечір у вівторок, 14 липня, на 68 році життя відійшов до Господа правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Преосвященний владика Мілан (Шашік).

Про смерть владики сьогодні в Ужгородському греко-католицькому катедральному соборі офіційно повідомив помічний єпископ владика Ніл (ЛУЩАК).

Звертаючись до вірників Срібної Землі, владика Ніл повідомив, що він та священники Мукачівської греко-католицької єпархії глибоко переживають втрату свого духовного батька, яким був для них владика Мілан.

Помічний єпископ закликав греко-католиків Закарпаття помолитися за владику Мілана та єпархію у цей нелегкий період її існування.

 

 

Преосвященний владика Мілан (Шашік) очолював Мукачівську греко-католицьку єпархію як Апостольський Адміністратор від 12 листопада 2002 року, а з 17 березня 2010 року був іменований єпархом Мукачівським з осідком в Ужгороді та 24 квітня святково введений (інтронізований) на кафедру в Ужгородському соборі Воздвиження Чесного Хреста.

Єпископські свячення владиці Мілану (Шашіку) уділив 6 січня 2003 року Святіший Отець Йоан Павло ІІ у Римі.

За цей час владика Мілан освятив 160 храмів та каплиць, висвятив 154 нових єпархіальних священників.

Серед таких храмів і Церква Різдва Пресвятої Богородиці с. Синевир, яка до нині є духовною колискою та прикрасою села, що над Тереблею.

Саме владика Мілан (Шашік) 20 травня 2004 року освятив завершене будівництво та обладнання цього храму, після чого виконуючи свій пастирський обіт ще не один раз приїжджав до Синевира, аби відслужити архиєрейську божественну літургію.

 

 

Греко-католицька громада Церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Синевир глибоко сумує у зв’язку із непоправною втратою Преосвященного владики Мілана, висловлює свої щирі співчуття та запевнення у молитві.