Синевирська рада » НПП “Синевир” закликав не поширювати недостовірну інформацію про його діяльність
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Без категорії
24 Серпня 2020
“Синевир – це Україна …” – Володимир Зеленський привітав українців з Днем Незалежності

Сьoгoдні, 24 сеpпня, Укpaїнa відзнaчaє День Незaлежнoсті. Цьoгoріч всі урoчистoсті перенесли з Хрещaтику та Мaйдaну Незaлежнoсті дo Михaйлівськoї тa Сoфійськoї плoщі у …

Без категорії
6 Серпня 2020
Розпочато капітальний ремонт дороги Синевир – Колочава – Буштино

У рамках реалізації програми Президента України “Велике будівництво” на ділянці автомобільної дороги загального користування місцевого значення О 070603 “Синевир – Колочава – Буштино” …

Без категорії
8 Травня 2020
Синевир відвідав голова Закарпатської ОДА Олексій Петров

6 травня Національний природний парк «Синевир» відвідав голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Петров і народний депутат України Михайло Лаба. З директором …

Без категорії
6 Січня 2020
Різдвяні привітання

Різдвяне привітання Блаженнішого Святослава Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви      Різдвяне привітання Преосвященних владик МІЛАНА, єпископа Мукачівського та Ніла, …

НПП “Синевир” закликав не поширювати недостовірну інформацію про його діяльність

Останнім часом у мережі Фейсбук на фейковій сторінці неіснуючої людини під іменем Ярослав Руснак (https://www.facebook.com/…/%D0%AF%D1%80%D0%…/100045350261780) поширюється неправдива інформація про буцімто нераціональне використання коштів, спрямованих Міністерством екології та природних ресурсів України на реконструкцію Музею лісу і сплаву.

Невідомий автор, ховаючись під вигаданим іменем, звинувачує директора НПП «Синевир» Миколу Дербака у «розпилюванні» коштів.

Національний природний парк «Синевир» доводить до відома громадськості, що інформація, викладена на згаданій вище сторінці є дезінформацією.

Користуючись відкритими даними з системи «Прозоро», автор публікації навмисно маніпулює інформацією, викладаючи безпідставні звинувачення.

Жодних фактів, які б підтверджували його звинувачення, не наводиться, бо їх не існує. Більше того, усі процедури і документація підтверджують протилежне.

Так, автор звинувачує директора НПП «Синевир» Миколу Дербака у лояльності до ТОВ «ПМК-77», мовляв за його протекції це підприємство стало переможцем тендеру.

Насправді, протокольним рішенням тендерного комітету НПП «Синевир» від 04.10.2017 р. № 49 одноголосно визнано ПрАТ «Виноградівська пересувна механізована колона № 78» переможцем закупівлі робіт з реконструкції Музею лісу і сплаву НПП «Синевир», а його пропозицію такою, що відповідає вимогам ЗУ «Про публічні закупівлі» та умовам тендерної документації.

Проте, майже через місяць рішенням постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг у сфері публічних закупівель від 01.11.2017 р. №7701-з/пк-пз вказане протокольне рішення тендерного комітету скасовано (https://docs.google.com/viewer…).

Всього у торгах брали участь 6 учасників (https://prozorro.gov.ua/…/…/ce3f0af90a934af888c134763d0e5c4a). Тендерний комітет НПП «Синевир» приступив до розгляду пропозицій інших учасників торгів. Наступною найбільш економічно вигідною та такою, що відповідала умовам тендерної документації було ТОВ «ПМК-77». Маючи затверджену проектно-кошторисну документацію, позитивний висновок будівельної експертизи та дозвіл на початок виконання будівельних робіт, фірма приступила до роботи.

Роботи з реконструкції проводилися у 2018 році.

У 2019-му підрядна організація ТОВ «ПМК-77» відмовилася продовжувати виконання робіт через призупинення дії ліцензії на провадження господарської діяльності на невизначений термін. Відтак й зовсім відмовилася від виконання робіт.

Залишок коштів на реконструкцію Музею лісу і сплаву становить 24931,977 тис. грн., які, відповідно до вимог законодавства, були повернуті у державний бюджет, а не були кудись «розпилені».

Крім того, у 2019 році на об’єкті провела перевірку Державна архітектурна будівельна інспекція, яка не виявила жодних порушень.

Викладене вище спростовує звинувачення фейкової сторінки в тому, що хтось був лояльним до ТОВ «ПМК-77» на торгах. Вони проходили у відповідності до закону і жодної підстави чи документу, який би це заперечив не існує.

Проте, існують люди, які вже з того часу, відколи стало відомо про намір реконструкції музею, почали здійснювати перешкоди.

Так, ще у 2017 році за заявою неіснуючої людини порушувалося кримінальне провадження. Було вилучено документацію, проводився комплекс слідчих заходів, зокрема контрольні обміри з залученням спеціалістів у сфері будівництва. Кримінальне провадження закрито у вересні 2019 року за відсутності складу правопорушення.

Усе це, а також сам факт створення фейкової сторінки з неправдивою інформацією розцінюємо як сплановану інформаційну атаку на НПП «Синевир» і його керівника з метою його дискредитації.

Ми маємо намір звернутися до суду з приводу дезінформації, наклепу та завдання шкоди діловій репутації, проте невідома справжня особа, яка ховається під вигаданим іменем Ярослав Руснак.

Звертаємо увагу громадськості на те, що НПП «Синевир» працює відкрито і не приховує жодних відомостей.

Уся необхідна інформація щодо реконструкції Музею лісу і сплаву доступна усім в Інтернеті, зокрема на сайті «Прозоро» (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-07-27-001989-b…).

З цього приводу будь-яку інформацію ми готові надати усім зацікавленим особам.

Ми працюємо відкрито і чесно. Нам немає чого приховувати.

Натомість є люди, яким не подобається успішна робота національного парку.

Керуючись якимись особистими інтересами, такі особи за будь-яку ціну намагаються дискредитувати директора установи Миколу Дербака, який довів, що вміє ефективно працювати для розвитку природно-заповідної установи і регіону.

За його керівництва НПП «Синевир» став лідером серед національних парків України майже за всіма напрямками діяльності. Відбудова Музею лісу і сплаву – один з тих великих проектів, який стане для Міжгірщини потужним культурним і рекреаційним осередком, служитиме місцевим жителям і туристам.

Але є люди, які не зацікавлені, щоб музей був відновлений.

Саме рекреаційний напрямок є одним з найбільш перспективних для регіону, де високий рівень безробіття. НПП «Синевир» докладає максимум зусиль, щоб створити належні умови для відпочинку туристів, удосконалити рекреаційну інфраструктуру, започаткувати нові туристичні атракції.

У національному парку в 2011 році побудовано Реабілітаційний центр бурих ведмедів, у якому зараз на площі 12 га утримуються 32 ведмеді. Минулого року розпочалися роботи з розширення цього об’єкту ще на 6 га; вони планують завершитися у 2020 році. Центр займається реабілітацією та утриманням тварин, які зазнали жорстокого поводження в неволі і є улюбленим місцем туристів.

Є ще ряд проблем у регіоні, зокрема найбільш болюче – відсутність комунального обслуговування місцевих жителів з вивезення сміття.

Національний природний парк «Синевир» й надалі буде працювати для розвитку природно-заповідної справи і регіону та взаємодіяти з місцевими громадами і іншими зацікавленими особами. Жодні інформаційні атаки нас не зупинять.

Просимо громадськість бути пильними і не піддаватися на низькопробні «сенсації», котрі аж ніяк не на користь нашого краю.

 

 

Джерело: НПП “Синевир”