Синевирська рада » СИНЕВИРСЬКА ОТГ – БУДЕ! МІНРЕҐІОН ПОДАСТЬ ДО КАБМІНУ ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН, СХВАЛЕНИЙ ОБЛРАДОЮ
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Місцеве самоврядування
8 Вересня 2020
Синевирська ТВК утворила округи з виборів депутатів Синевирської сільської ради

Синевирська сільська територіальна виборча комісія утворила 7 (сім) багатомандатних виборчих округів з виборів депутатів Синевирської сліьської ради Хустського району Закарпатської області. Про …

Місцеве самоврядування
20 Липня 2020
Парламент ліквідував Міжгірський район – Синевирська ОТГ увійде до нового Хустського району

17 липня Верховна Рада України прийняла Постанову № 3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Згідно з документом, тепер в Україні 136 районів. Старі 490 …

Місцеве самоврядування
12 Червня 2020
Уряд підтримав проект постанови Верховної Ради України про утворення на Закарпатті 5-ти районів

12 червня на позачерговому засіданні Уряд підтримав проект постанови Верховної Ради України про утворення та ліквідацію районів в усіх областях України, а …

Місцеве самоврядування
13 Травня 2020
Затверджено кінцевий проект перспективного плану Закарпатської області

13 травня Кабінет Міністрів України затвердив перспективні плани формування територій громад Волинської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської та Чернігівської областей. Так, у Закарпатській області передбачено …

СИНЕВИРСЬКА ОТГ – БУДЕ! МІНРЕҐІОН ПОДАСТЬ ДО КАБМІНУ ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН, СХВАЛЕНИЙ ОБЛРАДОЮ

Як раніше повідомлялося, 26 вересня 2019 року на черговій сесії Закарпатської обласної ради депутати затвердили Перспективний план формування об’єднаних територіальних громад із 60-тьма ОТГ, 4 з яких заплановано створити у нинішньому Міжгірському районі, а саме Пилипецьку, Міжгірську, Синевирську та Колочавську ОТГ.

Такий Перспективний план мав затвердити Кабінет Міністрів України.

Однак, Міністерство розвитку громад і територій України направило на погодження до Закарпатської ОДА проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області”, включивши до нього замість 60-ти лише 52 територіальні громади. Відповідно, вісім громад краю до такого переліку не увійшли, оскільки мали підтвердити свою спроможність.

Серед них: Дубриницько-Малоберезнянська, Зарічанська, Івановецька, Кольчинська, Неліпинська, Оноківська, Синевирська та Сюртівська громади.

 

 

У зв’язку із цим, 18 листопада цього року, в Ужгороді в Закарпатській ОДА відбулося засідання міжвідомчої робочої групи, де вирішувалося питання про погодження такого проекту розпорядження.

Голова Закарпатської ОДА Ігор Бондаренко підготував відповідний лист до Міністерства розвитку громад та територій України, в якому погодив проект згаданого розпорядження та водночас просив врахувати зауваження та додатково передбачити у Перспективному плані Закарпаття інші вісім громад краю.

У той же час на захист 8-ми громад краю стали керівництво Закарпатської обласної ради, експерти Закарпатського РВ АМУ ТА Закарпатського офісу ЦРМС Олег Лукша та Іван Дем’янчук.

У свою чергу, 25 листопада, представники вказаних 8-ох ОТГ, очільники сільських рад, які об’єдналися (об’єднуються), за участю народного депутата 9-го скликання Михайла Лаби зустрілися із заступником голови Закарпатської ОДА Олексієм Гетманенком.

На зустрічі із керівництвом Закарпатської ОДА сільські голови обговорили ситуацію щодо невключення їхніх громад до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області” та висловили ряд критичних зауважень щодо закидів про їх, нібито, неспроможність.

Так, у своєму виступі Синевирський сільський голова Микола Куруц запевнив присутніх, що Синевирська ОТГ є спроможною за усіма показниками та ні в чому не поступається іншим громадам, які на відміну від Синевирської ОТГ були внесені до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України.

У ході зустрічі Синевирський сільський голова погодився з думкою інших сільських голів, що депутати Закарпатської обласної ради схвалили проект Перспективного плану, який став компромісним для всіх, адже у повній мірі враховував як історичні, економічні, етнічні, культурні чинники, так і гірську специфіку окремих населених пунктів, у тому числі сіл Синевирської та Синевирсько-Полянської сільських рад, а тому є найкращим і найоптимальнішим для майбутнього розвитку нашої області.

Аби спростувати будь-які політичні маніпуляції навколо своїх громад сільські голови надали керівництву ОДА висновки незалежних експертів, які підтверджують фінансово-економічну та інфрастурктурну спроможність Дубриницько-Малоберезнянської, Зарічанської, Івановецької, Кольчинської, Неліпинської, Оноківської, Синевирської та Сюртівської ОТГ.

 

Керівництво ОДА зустрілось з представниками органів місцевого самоврядування 25 листопада, відбулась зустріч заступника голови Закарпатської облдержадміністрації Олексія Гетманенко, голів органів місцевого самоврядування та представника Асоціації сільських, селищних рад та об’єднаних громад України, народного депутата Михайла Лаби. На порядку денному – ситуація щодо вилучення 8 ОТГ з Перспективного плану формування територій громад області здійсненого у Мінгромад і територій при підготовці проекту Розпорядження Кабінету Міністрів. Керівництво області та я особисто, підтримуватимемо представників органів місцевого самоврядування щодо їхнього права на створення об’єднаних територіальних громад.

Gepostet von Команда Зе 70 округ officially am Mittwoch, 27. November 2019

 

Поспілкувавшись із представниками цих громад керівництво Закарпатської ОДА висловило їм свою підтримку та запевнило, що проситиме профільне міністерство подати на затвердження Кабінету Міністрів України проект Перспективного плану із 60-тьма ОТГ, що був схвалений Закарпатською обласною радою.

Разом із тим, голови 16-ти сільських рад та 1 селищної ради написали колективне звернення до Прем’єр-міністра  України Гончарука О.В. та Міністра розвитку громад і територій Україн Бабак А.В. з проханням врахувати їхні зауваження до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України та включити їхні ОТГ до Перспективного плану формування територіальних громад Закарпатської області.

 

 

28 листопада делегація із 8-ми ОТГ у складі 15 сільських й 1 селищного голови приїхала до Києва, де за посередництвом народного депутата України 9-го скликання Михайла Лаби зустрілася із Міністром розвитку громад і територій України Альоною Валеріївною Бабак та обговорила з нею питання щодо невключення їхніх 8-ми ОТГ до Перспективного плану формування громад Закарпатської області.

 

Голови сіл від Закарпаття зустрілись із Міністром розвитку громад та територій Нещодавня зустріч голів органів…

Gepostet von Команда Зе 70 округ officially am Donnerstag, 28. November 2019

 

Під час зустрічі закарпатці вручили міністру їх колективне звернення, а також обґрунтування щодо спроможності кожної із 8-ми ОТГ.

Серед іншого, пані міністр ознайомилася із поданими представником Синевирської сільської ради зауваженнями щодо невключення Синевирської ОТГ до переліку спроможних територіальних громад області.

 

 

Після вивчення та обговорення зазначеного питання пані міністр запевнила представників громад, що з урахуванням їхніх зауважень та висловленої позиції Закарпатської ОДА на затвердження Кабінету Міністрів України буде подано Перспективний план формування громад Закарпатської області у редакції запропонованій Закарпатською обланою радою із 60-тьма ОТГ, включаючи Дубриницько-Малоберезнянську, Зарічанську, Івановецьку, Кольчинську, Неліпинську, Оноківську, Синевирську та Сюртівську ОТГ.

Принагідно Альона Бабак поцікавилася наболілими проблемами та потребами громад області.

Відтак, на зустрічі народний депутат Михайло Лаба та представники органів місцевого самоврядування у першу чергу звернули увагу пані міністерки на незадовільний стан доріг у гірських районах області, занедбаних приміщеннях лікарень, амбулаторій та шкіл. Також йшла мова про землі комунальної власності, облаштування пунктів пропуску на кордоні Закарпаття із іноземними державами.