Синевирська рада » Синевирські школярі відвідали Закарпатський обласний краєзнавчий музей
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Освіта
6 Серпня 2020
Закарпатська обласна рада передасть Синевирській ЗОШ новий шкільний автобус «Еталон»

Сьогодні, 6 серпня, на площі Народній, що в Ужгороді, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс та голова ОДА Олексій Петров вручили директорам …

Освіта
31 Січня 2020
У Синевирській ЗОШ пройшов волейбольний турнір, приурочений пам’яті Михайла Луковича Сятині

Велична і свята,  моя ти Україно, Лише тобі карать нас і судить Нам берегти тебе, соборну і єдину І нам твою історію творить!   …

Освіта
18 Листопада 2019
Делегація Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова відвідала Синевирську ЗОШ І-ІІІ ст.

15 листопада національний природний парк «Синевир» відвідала делегація Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова на чолі з ректором вузу, доктором філософських наук, …

Освіта
27 Серпня 2019
Рейтинг шкіл Закарпаття: яке місце цьогоріч посіла Синевирська ЗОШ І-ІІІ ст.?

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл Закарпатської області, що посіли найвищі місця у рейтингу шкіл України за підсумками ЗНО 2019 року. У …

Синевирські школярі відвідали Закарпатський обласний краєзнавчий музей

Автори кращих робіт конкурсу «Відповідальність за створіння – природу», який недавно завершився у школах на території національного природного парку «Синевир», здійснили екскурсію в місто Ужгород.

Два десятки дітей з Колочавської загальноосвітньої школи №1, Синевирської та Синевирсько-Полянської ЗОШ, під керівництвом Василя Глеби (Колочавська ЗОШ №1), Мар’яни Печкан (Синевирська ЗОШ), Марії Шетелі, Любові Гречин, Любові Мокрянин (НПП «Синевир»), разом з учнями Ужгородських ЗОШ № 9 та № 6, взяли участь у тематичному заході «Чисте довкілля – чисте сумління».

Захід відбувся у Закарпатському обласному краєзнавчому музеї, зокрема, на території Ужгородського замку, і приурочений до Всесвітнього дня вторинної переробки відходів.

Його мета – екопросвітництво молоді в сфері відповідального ставлення до відходів та збереження чистоти природного довкілля.

Учні під час заходу набули і закріпили знання зі сортування твердих побутових відходів; усвідомили відчуття відповідальності за Богом створений світ; сформували навички командної роботи для виконання спільної мети тощо.

Директор громадської організації «Інститут еколого-релігійних студій» Олександр Бокотей привітав учасників заходу, розповів про проєкт і майбутні заходи, які проводитимуться із активними дітьми.

Завідувач сектору природи музею ім. Т. Легоцького Михайло Біланич, продемонстрував та прокоментував учасникам заходу повчальні мультфільми на тему сортування відходів і їх вторинної переробки.

Далі учні мали змогу ознайомитися з виставкою робіт з відходів, яку представила старша наукова співробітниця сектору природи Руслана Джахман.

Дуже цікавою і важливою частиною тематичного заходу став квест «Приберемо світ разом». Основна ідея – великі справи робляться тільки у команді.

Успіхи у справі збереження довкілля – це справа кожної окремої спільноти, а об’єднання зусиль окремих спільнот може привести до покращення глобального екологічного стану планети. П’ять дитячих команд, об’єднаних зі школярів ужгородських шкіл та шкіл Колочави, Синевира і Синевирської Поляни, виконували практичні завдання екопросвітницького спрямування щодо відповідального управління відходами.

Кожна команда отримала конверт з першим завданням і маршрутний лист, з яким по черзі знаходила місця на території Ужгородського замку, де члени команди разом виконували квестові завдання: сортували сміття, створювали агітаційний плакат про єдність у збереженні довкілля з гаслом: «Ми несемо відповідальність за Богом створений світ!», складали прислів’я про збереження довкілля з окремих слів, розгадували еко-кросворд тощо.

На кожному з пунктів квесту за виконане завдання команда отримувала пазли, в кінці з яких всі разом склали карту Закарпаття, як символ командної єдності у спільноті.

Після квесту, учні ужгородських шкіл представили свої найкращі роботи з конкурсу «Відповідальність за створіння – природу», який проходив також і в школах Ужгорода.

На завершення чудового заходу для всіх учасників екскурсію експозицією Закарпатського обласного краєзнавчого музею провели Михайло Біланич та Олена Бучмей.

Захід відбувся в рамках Міжнародного проєкту «Екологічна освіта та підвищення рівня екологічної свідомості в регіоні Вайоц-Дзор Вірменії та Закарпатській області України», у співпраці з Інститутом еколого-релігійних студій (Україна), Закарпатським ОКМ, а також громадською організацією Syunik development NGO (Вірменія), національним природним парком «Синевир», під кураторством Інституту міждисциплінарних досліджень Гедельберзького університету (FEST) і підтримки Екологічної агенції Дессау (Dessau, Німеччина).

 

 

Джерело: НПП “Синевир”