Синевирська рада » Закарпатська ОДА не бачить Синевир та Синевирську Поляну окремою ОТГ і хоче приєднати їх до Колочави
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Анонси
13 Травня 2020
Затверджено кінцевий проект перспективного плану Закарпатської області

13 травня Кабінет Міністрів України затвердив перспективні плани формування територій громад Волинської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської та Чернігівської областей. Так, у Закарпатській області передбачено …

Місцеве самоврядування
27 Лютого 2020
Радник Прем’єр-Міністра України Іван Лукеря розповів про перебіг реформи децентралізації в Україні

Радник Прем’єр-Міністра України Іван Лукеря взяв участь у програмі “Тема дня” на UA: Закарпаття та розповів глядачам про перебіг реформи децентралізації в Україні та …

Місцеве самоврядування
3 Лютого 2020
У Мінрегіоні пройшли повторні консультації щодо Перспективнго плану Закарпаття

У понеділок, 3 лютого, під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди відбулися повторні консультативні зустрічі щодо формування перспективних …

Місцеве самоврядування
29 Грудня 2019
Синевирська ОТГ серед затверджених Урядом громад Закарпатської області

18 грудня 2019 року Уряд затвердив Перспективний план формування територій громад Закарпатської області. 28 грудня 2019 року текст затвердженого документа з’явився на урядовому …

Закарпатська ОДА не бачить Синевир та Синевирську Поляну окремою ОТГ і хоче приєднати їх до Колочави

23.08.2019 Закарпатською ОДА вдруге направлено до Закарпатської обласної ради проект Перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад Закарпатської області.

Попередній проект був відкликаний новопризначеним головою Закарпатської ОДА Ігорем Бондаренком у зв’язку з необхідністю його доопрацювання.

Тоді було створено міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів у Закарпатській області, яка до 1 серпня мала детально вивчити та обговорити це питання, та за результатами підготувати відповідні пропозиції.

Серед інших, до складу цієї групи було включено депутата Закарпатської обласної ради (ТВО 19) Андрія Шекету та голову Закарпатського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Михайла Лабу (нині депутата Верховної Ради України 9-го скликання).

Будучи присутніми на загальних зборах Синевира та Заверхньої Кичери, що відбулися 27 липня 2019 року, вони проінформували керівництво ОДА та членів міжвіжомчої групи про бажання 5-ти тисячної громади Синевира створити окрему Синевирську об’єднану територіальну громаду із адміністративним центром у с. Синевир, до якої входитимуть 6 сіл Міжгірського району Закарпатської області, зокрема: Синевирська Поляна, Береги, Загорб, Свобода Синевирсько-Полянської сільської ради та Синевир, Заверхня Кичера Синевирської сільської ради.

Однак, попри численні зауваження та пропозиції щодо врахування гірської специфіки та необхідності створення у Міжгірському районі 5-ти ОТГ керівництво Закарпатської ОДА громадськість не почуло та вирішило зробити по-своєму.

Відтак, ситуація щодо кількості об’єднаних громад та їх центрів у районі не змінилася.

То що ж буде?

Як і раніше проект Перспективного плану включає Пилипецьку ОТГ із центром у Пилипці, Міжгірську ОТГ із центром у Міжгір’ї та Колочавську ОТГ із центром у Колочаві.

Найбільшою за чисельністю населення у нинішньому районі стане Міжгірська селищна ОТГ (25269 осіб). Її площа після об’єднання становитиме 553,88 кв.км.

Пилипецька сільська ОТГ охоплюватиме територію 199,50 кв.км. і налічуватиме 7232 осіб.

У свою чергу Колочавська сільська ОТГ, у разі її створення, охоплюватиме територію 415,75 кв.км. і налічуватиме 15429 мешканців.

Загалом поданий до Закарпатської обласної ради проект налічує усього 54 ОТГ.

27.08.2019 відповідний проект рішення щодо схвалення вищевказаного проекту Перспективного плану було зареєстровано в апараті Закарпатської обласної ради.

Відтак, наприкінці вересня на чергову сесію мають зібратися обласні депутати, від голосу яких і залежатиме остаточна доля адміністративно-територіального устрою Закарпаття. Не виключено, що у ході обговорення депутати краю змінять таке рішення і остаточна редакція проекту Перспективного плану зазнає змін.

Нагадуємо, що раніше синевирські обранці звернулися із зверненням до Закарпатської обласної ради та Закарпатської обласної державної адміністрації з проханням врахувати думку синевирців щодо створення окремої Синевирської об’єднаної територіальної громади із адміністративним центром у с. Синевир. Текст вказаного звернення оприлюднений за цим посиланням.

Згодом, 27 червня, у Синевирі відбулися загальні збори мешканців с. Синевир та с. Заверхня Кичера, на яких понад тисячу синевирців проголосували за об’єднання із Синевирсько-Полянською громадою та утворення із нею об’єднаної із центром у с. Синевир.

 

За матеріалами: Закарпатська обласна рада