Синевирська рада » М-Студіо про процес об’єднання громад на Закарпатті
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Місцеве самоврядування
11 Липня 2019
Синевирська сільська рада погодилася на об’єднання та направила відповідну пропозицію до Син-Поляни

У середу, 10 липня 2019 року, відбулося чергове засідання Синевирської сільської ради, на якому депутати, серед іншого, розглянули питання щодо добровільного об’єднання територіальних …

Місцеве самоврядування
2 Липня 2019
Андрій Шекета: Син-Поляна, насправді, не може ся об’єднати ні з ким крім Синевира, бо є географія …

У четвер, 27.06.2019, у Синевирі проходили загальні збори мешканців, на порядку денному яких стояло всього лише одне питання: “Чи підтримуєте Ви добровільне …

Місцеве самоврядування
2 Липня 2019
У Синевирі відбулися загальні збори: що вирішили?

У четвер, 27 червня 2019 року, на площі перед Палацом культури у Синевирі відбулися загальні збори мешканців с. Синевир та с. Заверхня Кичера, на …

Місцеве самоврядування
26 Червня 2019
Закарпатська ОДА не внесла Синевирську ОТГ до проекту Перспективного плану: депутатів не почули

Як стало відомо, вчора, 25 червня, т.в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації Іван Дуран підписав розпорядження про направлення проекту Перспективного плану формування територій громад …

М-Студіо про процес об’єднання громад на Закарпатті

Ситуацію із процесом об’єднання громад на Закарпатті описали журналісти М-Студіо.

У сюжеті зібрані всі подробиці щодо потенційних ОТГ, досвід об’єднаних громад, думки експертів та депутатів із цього приводу.

Не оминули журналісти своєю увагою і питання створення Синевирської ОТГ, яке піднімалося на загальних зборах мешканців 27 червня 2019 року.

За словами депутата обласної ради Андрія Шекети, люди не можуть домовитись, бо не мають достатньо інформації про можливості ОТГ та й сільські голови, цілком ймовірно, не зацікавлені створювати громади, оскільки немає гарантій, що вони залишаться на керівній посаді.

“Усі горді, незалежні і без статусу ОТГ”, – відмітив депутат обласної ради.

“В ОТГ треба файного ґазду… Бо ОТГ – це не просто більші кошти, це також можливості, якими ти можеш скористатися, а можеш і не скористатися… Це можливість для громад забрати ряд посередників між державою, до прикладу Кабміном, і освітою на місці, медициною на місці, інфраструктрурою на місці …” – резюмував Андрій Шекета.

У свою чергу, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс в інтерв’ю журналістам відзначив, що Кабмін попередив обласну раду, щоби вона не дробила громади, і не робила занадто малі за чисельністю ОТГ, оскільки Кабмін не пропускатиме неспроможні громади.

Журналісти відмітили, що у депутатських групах тривають консультації. Тож на найближчій сесії Закарпатської облансої питання прийняття Перспективного плану може бути розглянуте. Однак, якщо врахувати, як всі метушаться довкола парламентських виборів, то процес може затягнутися і до вересня місяця.

Утім, мають поквапитися і громади. Щоб об’єднатися, є три місяці. На кінець жовтня призначено вибори вже до об’єднаних громад, в іншому випадку – можуть залишитися поза бюджетним планом наступного року. Якщо питання об’єднання не буде вирішено до кінця 2019-го, з березня процес може відбуватися по Методиці Кабміну.