Синевирська рада » М-Студіо про процес об’єднання громад на Закарпатті
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Місцеве самоврядування
4 Вересня 2019
Нова очільниця Мінрегіону: ми будемо переходити до об’єднання громад за перспективними планами

Сьогодні децентралізація — це вже не питання кількості створених громад чи об’єднання районів. В пріоритеті – людський розвиток. І наразі Уряд формує …

Місцеве самоврядування
4 Вересня 2019
Президент України доручив завершити децентралізацію та провести місцеві вибори за новим устроєм

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів та правоохоронних органів окреслив першочергові завдання у сфері децентралізації …

Анонси
30 Серпня 2019
Закарпатська ОДА не бачить Синевир та Синевирську Поляну окремою ОТГ і хоче приєднати їх до Колочави

23.08.2019 Закарпатською ОДА вдруге направлено до Закарпатської обласної ради проект Перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад Закарпатської області. Попередній проект був відкликаний новопризначеним …

Місцеве самоврядування
10 Серпня 2019
3 або 4 райони замість 13-ти: децентралізація на Закарпатті

Які райони створять в області та що зміниться для громадян? Про це та інше говорили журналісти UA: Закарпаття із гостем програми “Тема дня” – …

М-Студіо про процес об’єднання громад на Закарпатті

Ситуацію із процесом об’єднання громад на Закарпатті описали журналісти М-Студіо.

У сюжеті зібрані всі подробиці щодо потенційних ОТГ, досвід об’єднаних громад, думки експертів та депутатів із цього приводу.

Не оминули журналісти своєю увагою і питання створення Синевирської ОТГ, яке піднімалося на загальних зборах мешканців 27 червня 2019 року.

За словами депутата обласної ради Андрія Шекети, люди не можуть домовитись, бо не мають достатньо інформації про можливості ОТГ та й сільські голови, цілком ймовірно, не зацікавлені створювати громади, оскільки немає гарантій, що вони залишаться на керівній посаді.

“Усі горді, незалежні і без статусу ОТГ”, – відмітив депутат обласної ради.

“В ОТГ треба файного ґазду… Бо ОТГ – це не просто більші кошти, це також можливості, якими ти можеш скористатися, а можеш і не скористатися… Це можливість для громад забрати ряд посередників між державою, до прикладу Кабміном, і освітою на місці, медициною на місці, інфраструктрурою на місці …” – резюмував Андрій Шекета.

У свою чергу, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс в інтерв’ю журналістам відзначив, що Кабмін попередив обласну раду, щоби вона не дробила громади, і не робила занадто малі за чисельністю ОТГ, оскільки Кабмін не пропускатиме неспроможні громади.

Журналісти відмітили, що у депутатських групах тривають консультації. Тож на найближчій сесії Закарпатської облансої питання прийняття Перспективного плану може бути розглянуте. Однак, якщо врахувати, як всі метушаться довкола парламентських виборів, то процес може затягнутися і до вересня місяця.

Утім, мають поквапитися і громади. Щоб об’єднатися, є три місяці. На кінець жовтня призначено вибори вже до об’єднаних громад, в іншому випадку – можуть залишитися поза бюджетним планом наступного року. Якщо питання об’єднання не буде вирішено до кінця 2019-го, з березня процес може відбуватися по Методиці Кабміну.