Синевирська рада » М-Студіо про процес об’єднання громад на Закарпатті
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Анонси
13 Травня 2020
Затверджено кінцевий проект перспективного плану Закарпатської області

13 травня Кабінет Міністрів України затвердив перспективні плани формування територій громад Волинської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської та Чернігівської областей. Так, у Закарпатській області передбачено …

Місцеве самоврядування
27 Лютого 2020
Радник Прем’єр-Міністра України Іван Лукеря розповів про перебіг реформи децентралізації в Україні

Радник Прем’єр-Міністра України Іван Лукеря взяв участь у програмі “Тема дня” на UA: Закарпаття та розповів глядачам про перебіг реформи децентралізації в Україні та …

Місцеве самоврядування
3 Лютого 2020
У Мінрегіоні пройшли повторні консультації щодо Перспективнго плану Закарпаття

У понеділок, 3 лютого, під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди відбулися повторні консультативні зустрічі щодо формування перспективних …

Місцеве самоврядування
29 Грудня 2019
Синевирська ОТГ серед затверджених Урядом громад Закарпатської області

18 грудня 2019 року Уряд затвердив Перспективний план формування територій громад Закарпатської області. 28 грудня 2019 року текст затвердженого документа з’явився на урядовому …

М-Студіо про процес об’єднання громад на Закарпатті

Ситуацію із процесом об’єднання громад на Закарпатті описали журналісти М-Студіо.

У сюжеті зібрані всі подробиці щодо потенційних ОТГ, досвід об’єднаних громад, думки експертів та депутатів із цього приводу.

Не оминули журналісти своєю увагою і питання створення Синевирської ОТГ, яке піднімалося на загальних зборах мешканців 27 червня 2019 року.

За словами депутата обласної ради Андрія Шекети, люди не можуть домовитись, бо не мають достатньо інформації про можливості ОТГ та й сільські голови, цілком ймовірно, не зацікавлені створювати громади, оскільки немає гарантій, що вони залишаться на керівній посаді.

“Усі горді, незалежні і без статусу ОТГ”, – відмітив депутат обласної ради.

“В ОТГ треба файного ґазду… Бо ОТГ – це не просто більші кошти, це також можливості, якими ти можеш скористатися, а можеш і не скористатися… Це можливість для громад забрати ряд посередників між державою, до прикладу Кабміном, і освітою на місці, медициною на місці, інфраструктрурою на місці …” – резюмував Андрій Шекета.

У свою чергу, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс в інтерв’ю журналістам відзначив, що Кабмін попередив обласну раду, щоби вона не дробила громади, і не робила занадто малі за чисельністю ОТГ, оскільки Кабмін не пропускатиме неспроможні громади.

Журналісти відмітили, що у депутатських групах тривають консультації. Тож на найближчій сесії Закарпатської облансої питання прийняття Перспективного плану може бути розглянуте. Однак, якщо врахувати, як всі метушаться довкола парламентських виборів, то процес може затягнутися і до вересня місяця.

Утім, мають поквапитися і громади. Щоб об’єднатися, є три місяці. На кінець жовтня призначено вибори вже до об’єднаних громад, в іншому випадку – можуть залишитися поза бюджетним планом наступного року. Якщо питання об’єднання не буде вирішено до кінця 2019-го, з березня процес може відбуватися по Методиці Кабміну.