Синевирська рада » У Львові відбудеться виставка живопису Василя Шиндри “Карпатські візії синього виру”
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Анонси
4 Вересня 2019
БФ “СИНЕВИР” ПРОСИТЬ ГРОМАДСЬКІСТЬ ПІДТРИМАТИ ПРОЕКТ ІЗ СПОРУДЖЕННЯ ПАМ’ЯТНИКА БОКОРАШАМ

Благодійний Фонд “СИНЕВИР” розпочинає кампанію зі збору коштів на реалізацію благодійної програми із спорудження пам’ятника історико культурного значення “Бокораші” у с. Синевир …

Культура, спорт і дозвілля
12 Липня 2019
Закарпатські екскурсоводи виступили проти «зеленого меду» на Шипоті і Синевирі

Основним меседжем розмови стала безпека та комфорт туристів, безпека туристичних продуктів Гіди з Регіональної туристичної організації області зробили відкрите звернення до влади …

Культура, спорт і дозвілля
30 Травня 2019
9 червня на Синевирському перевалі пройде фестиваль «Проводи отар на полонину»

У неділю, 09 червня 2019 року, на Синевирському перевалі відбудеться традиційне народне свято «Проводи отар на полонину». Святковий фестиваль розпочнеться о 13:00 …

Культура, спорт і дозвілля
16 Травня 2019
Про Синевир написали у книзі «Ukraїner. Країна зсередини»

У червні 2016 року “Ukraїner” розпочав свою роботу як медіа-проект для прихильників інтелектуальних ЗМІ, несподіваних географічних відкриттів та мультикультурності. Проект “Ukraїner” розповідає …

У Львові відбудеться виставка живопису Василя Шиндри “Карпатські візії синього виру”

У середу, 3 липня о 16.00 в Музеї етнографії та художнього промислу ІН НАН України (м. Львів, проспект Свободи, 15) відбудеться відкриття виставки живопису заслуженого художника України Василя Шиндри “Карпатські візії синього виру” (з нагоди 60-річного ювілею).

Виставка триватиме до 12 вересня, відтак усі поціновувачі живопису зможуть ознайомитися із творчістю леґендарного художника із Синевира.

Василь Васильович Шиндра є не просто художником, а співцем верховинських краєвидів: високих полонин, стрімких схилів, блакиті неба та золота сонця.

Адже Міжгірщина – улюблений край пленерів. Тут зростають не тільки мистці, а й патріоти, знавці народних традицій та зберігачі скарбів культурної спадщини.

Одним із таких патріотів отчого краю є і Василь Васильович Шиндра. Своїй мальовничій землі художник присвятив своє пристрасне мистецтво.

Його життєпис невід’ємно пов’язаний із рідним краєм.

Свого часу сюди на творчі мандрівки з етюдниками та фарбами вирушали знамениті мистці закарпатської школи живопису із Ужгорода, викладачі училища прикладного мистецтва, тепер – інституту. Василю Шиндрі пощастило на вчителів, як в школі, так і в училищі. Взірці дерев’яної пластики, різьблення, рельєфи гідно репрезентували молодого автора на численних виставках, у яких мистець брав участь з 1979 року.

Тематичний діапазон графічних та живописних творів В. Шиндри знаходиться в межах пейзажного жанру.

Акварельний рисунок детально, реалістично фіксує оточуючий світ, сприйнятий через призму авторської позиції в мистецтві.

Олійний живопис В. Шиндри звучить дуже емоційно, навіть драматично. І це підсилює враження від живопису мистця.

Василь Васильович добре відчуває натуру, колір та рух. Так, полотно «Весна на перевалі» (2012) захоплює глядача несподівано цікавим ракурсом. Динамічними мазками фарби окреслює маляр контури гір, схили.

Художник акцентує у виконанні творів на контрасті світла і тіні. Саме тому передній план творів зазвичай знаходиться в тіні, концентровано поданій глядачеві. А задній план твору демонструє сонячний день, з вітром і снігом, свіжістю повітря.

 

Джерело: Музей етнографії та художнього промислу