Синевирська рада » Андрій Шекета: Син-Поляна, насправді, не може ся об’єднати ні з ким крім Синевира, бо є географія …
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Місцеве самоврядування
4 Вересня 2019
Нова очільниця Мінрегіону: ми будемо переходити до об’єднання громад за перспективними планами

Сьогодні децентралізація — це вже не питання кількості створених громад чи об’єднання районів. В пріоритеті – людський розвиток. І наразі Уряд формує …

Місцеве самоврядування
4 Вересня 2019
Президент України доручив завершити децентралізацію та провести місцеві вибори за новим устроєм

Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з керівництвом Верховної Ради, Кабінету Міністрів та правоохоронних органів окреслив першочергові завдання у сфері децентралізації …

Анонси
30 Серпня 2019
Закарпатська ОДА не бачить Синевир та Синевирську Поляну окремою ОТГ і хоче приєднати їх до Колочави

23.08.2019 Закарпатською ОДА вдруге направлено до Закарпатської обласної ради проект Перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад Закарпатської області. Попередній проект був відкликаний новопризначеним …

Місцеве самоврядування
10 Серпня 2019
3 або 4 райони замість 13-ти: децентралізація на Закарпатті

Які райони створять в області та що зміниться для громадян? Про це та інше говорили журналісти UA: Закарпаття із гостем програми “Тема дня” – …

Андрій Шекета: Син-Поляна, насправді, не може ся об’єднати ні з ким крім Синевира, бо є географія …

У четвер, 27.06.2019, у Синевирі проходили загальні збори мешканців, на порядку денному яких стояло всього лише одне питання: “Чи підтримуєте Ви добровільне об’єднання територіальних громад сіл Синевир, Заверхня Кичера Синевирської сільської ради, сіл Синевирська Поляна, Береги, Загорб, Свобода Синевирсько–Полянської сільської ради у Синевирську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Синевир?”

Іншими словами синевирці мали постати перед вибором або стати центром ОТГ, або дати себе поглинути Колочаві.

Вислухати позицію синевирців щодо Перспективного плану формування територій громад, проект якого Закарпатська ОДА нещодавно подала на розгляд Закарпатської обласної ради, прийшов депутат Закарпатської обласної ради Андрій Шекета.

Виступаючи перед громадою депутат обласної ради зазначив:

“Хотів би пояснити вказану ситуацію з точки зору області.

Я є депутатом в Закарпатській обласній раді по 18 виборчому округу, до якого входить територія від Майдану і до Колочави.

Якщо за попереднім проектом Перспективного плану було 5 громад (серед них Майданська окремо, Міжгірська окремо, Пилипецька окремо, Колочавська окремо, Синевирська окремо), то зараз у першу чергу за пропозицією Мінрегіону території “укрупнили” і зробили проект Перспективного плану із трьома громадами.

Однак такий Перспективний план не є догмою, навіть після прийняття його Закарпатською обласною радою. Звісно, якщо його буде прийнято …

Чому його не приймали дотепер?

Тому що Закарпатська ОДА просто фізично не подавала його обласним депутатам на розгляд.

Я особисто кілька разів піднімав це питання, на жаль, більшість моїх колег депутатів не підтримували мене, оскільки всі дивилися на Геннадія Москаля …

Коли змінили голову Закарпатської ОДА, то тимчасово виконуючий його обов’язків із поспіхом швидко за два тижні склепав то що є, і подав нам в обласну раду на затвердження.

Я приїхав сюди для того, аби зрозуміти позицію синевирської громади і для того, аби у сесійній залі обласної ради сказати, що я був у Синевирі і довести до присутніх, що синевирці хочуть так, а не інакше.”

Далі Андрій Шекета висловив своє бачення щодо формування Синевирської ОТГ:

“Як я бачу розвиток цієї ситуації.

Якщо сусідня села не захочуть із Вами об’єднатися, то у Вас не буде з ким об’єднатися.

У тій ситуації, в якій зараз Син-Поляна, насправді, вона не може ся об’єднати ні з ким крім Синевира, бо є географія.

Син-Полянці для того, щоби доїхати в Міжгір’я, їдуть через Синевир. Крім того, є норма закону, яка говорить, що Син-Поляна не може бути об’єднана із Колочавою повітрям. Вона не може бути без Синевира.

Дуже правильно було сказано, що перш за все треба говорити із син-полянцями. Якщо вони погодяться на такий варіант об’єднання, то такий формат відповідатиме Методиці і він є найбільш реалістичним і має право на життя.

Наскільки мені відомо, у Син-Поляні відбулися тиждень-два тому загальні збори. Мене не запрошували, я про це сам дізнався з Інтернету. На зборах вони проголосували взагалі проти об’єднання і заявили на весь світ, що будуть самі по собі, геть у тому куту.

Поки що вони мають на це право, бо закон має назву про добровільне об’єднання. Якщо вони собі не хочуть, ніхто нікого силою не затягає.

Але це поки. Не факт, що з часом слово “добровільне” заберуть і громади “наріжуть” так, як це бачать у Києві.

Є позиція Кабміну і Мінрегіону, і кінцеве рішення буде за ними. Навіть той Перспективний план, який обласна рада затверджує, у подальшому має погодити Кабмін.

Якщо їм щось не буде подобатися, вони скажуть, що та чи інша громада не відповідає Методиці – і в тій частині План не буде затверджено.”

Продовжуючи свій виступ депутат зауважив:

“Я би так думав, що Вам треба почати із Син-Поляни і спробувати з нею об’єднатися в одну громаду. Якщо не сподобається потім через 5 років або через 10 років зможете приєднатися до Колочави.

Важливо зрозуміти, що зараз у вас є час і вибір, і ви можете вирішувати так, як хочете.”

Далі Андрій Андрійович нагадав про переваги, які несе реформа децентралізації:

“В об’єднання однозначно є свої позитиви, зокрема, фінансові.

Ті громади, які на Закарпатті об’єдналися першими, зокрема, Тячів, Вільхівка, Поляна, повірте мені, там є на що подивитися.

З часу об’єднання кожен рік вони отримували по 20 млн. інфраструктурної субвенції, тому могли собі дозволити і клуб, якщо їм треба, і дороги відремонтувати тощо.

Однозначно у цьому є економічна доцільність.”

Підсумовуючи свій виступ він зазначив:

“Я дійсно хочу, аби з цього була користь, не було сварок і суєти.

Я теж прихильник плану із 5 громадами, бо насправді, якщо із Свободи ходити в Колочаву, то це мало далеко. Та навіть по Методиці не можуть бути такі відстані між центром і населеним пунктом громади!

Така ж ситуація у Майдані та Міжгір’ї, бо є такі села як Завійка, Лісковець, де відстань до Міжгіря сягає 30-35 км.

Моя позиція в обласній раді буде чітка і ясна.

Чи проголосують за вказаний проект плану залежатиме не від мене одного. Однак, позицію Синевира я обов’язково врахую у своїй роботі як депутат по цьому округу.

Реформа почалася і вона вже не зупиниться.

Більше того, її ініціатори пішли далі. Вже створені робочі групи, які працюють над тим, щоби на Закарпатті сформувати 4, максимум 5 районів.

Дороги назад по цій реформі не буде…”