Синевирська рада » У Синевирі відбулися загальні збори: що вирішили?
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Місцеве самоврядування
3 Лютого 2020
У Мінрегіоні пройшли повторні консультації щодо Перспективнго плану Закарпаття

У понеділок, 3 лютого, під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди відбулися повторні консультативні зустрічі щодо формування перспективних …

Анонси
29 Грудня 2019
Синевирська ОТГ серед затверджених Урядом громад Закарпатської області

18 грудня 2019 року Уряд затвердив Перспективний план формування територій громад Закарпатської області. 28 грудня 2019 року текст затвердженого документа з’явився на урядовому …

Місцеве самоврядування
8 Грудня 2019
Вітання Синевирському сільському голові Миколі Куруцу з днем народження

08 грудня свій День народження святкує Синевирський сільський голова Микола Михайлович Куруц. Секретар, депутати, виконавчий комітет та працівники Синевирської сільської ради сердечно вітають Куруца Миколу …

Анонси
3 Грудня 2019
СИНЕВИРСЬКА ОТГ – БУДЕ! МІНРЕҐІОН ПОДАСТЬ ДО КАБМІНУ ПЕРСПЕКТИВНИЙ ПЛАН, СХВАЛЕНИЙ ОБЛРАДОЮ

Як раніше повідомлялося, 26 вересня 2019 року на черговій сесії Закарпатської обласної ради депутати затвердили Перспективний план формування об’єднаних територіальних громад із 60-тьма …

У Синевирі відбулися загальні збори: що вирішили?

У четвер, 27 червня 2019 року, на площі перед Палацом культури у Синевирі відбулися загальні збори мешканців с. Синевир та с. Заверхня Кичера, на яких було заслухано та обговорено пропозицію депутатів Синевирської сільської ради щодо добровільного об’єднання територіальних громад сіл Синевир, Заверхня Кичера Синевирської сільської ради, сіл Синевирська Поляна, Береги, Загорб, Свобода СиневирськоПолянської сільської ради у Синевирську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Синевир.

У загальних зборах взяло участь 1009 мешканців із Синевира та Заверхньої Кичери.

 

Перед громадою зі словом виступили Синевирський сільський голова Микола Куруц та депутати Синевирської сільської ради 7-го скликання, які описали ситуацію, котра сталася навколо об’єднання та донесли свою позицію щодо піднятого на зборах питання.

Свою думку з приводу об’єднання висловили депутати Міжгірської районної ради від Синевира Іван Шпілька, Іван Субота, Іван Чуп, Михайло Дем’ян та Микола Микулін.

Про особливості реформи децентралізації на Закарпатті громадськості розповів експерт Закарпатського центру розвитку місцевого самоврядування Павло Рябоконь, котрий докладніше описав переваги, що надає місцевому самоврядування реформа добровільного об’єднання громад та навів успішні приклади закарпатських ОТГ, які вже діють в області.

На запрошення відвідати загальні збори у Синевирі відгукнувся депутат Закарпатської обласної ради Андрій Шекета.

Андрій Андрійович  пояснив громаді, що реформа децентралізації почалася і вже не зупиниться. Депутат обласної ради відмітив, що у цієї реформи є свої позитиві, зокрема фінансові, і вона має економічну доцільність. З приводу поданого Закарпатською ОДА Перспективного плану він висловив свої занепокоєння, оскільки такий, на його погляд, є недосконалим. Насамкінець, він зауважив, що проект Перспективного плану із 5 громадами у Міжгірському районі, є найоптимальнішим для всіх громад району.

Будучи присутнім на зборах він запевнив селян, що донесе їх позицію з приводу об’єднання до керівництва і депутатського корпусу Закарпатської обласної ради.

Про перваги добровільного об’єднання територіальних громад розповів керівник Закарпатського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Лаба Михайло Михайлович.

Виступаючи перед громадськістю Михайло Михайлович наголосив, що село треба чути. Він висловив своє незадоволення з приводу того, що ні Закарпатська ОДА, ні Закарпатська обласна рада не залучає громадськість і керівників органів місцевого самоврядування до широкого обговорення проекту Перспективного плану. На його думку, треба ухвалювати той план, який охоплюватиме найбільшу кількість громад, оскільки села Закарпаття розділені по долинах, річках і горах.

Звертаючись до присутніх на зборах мешканців Cиневира та Заверхньої Кичери представник Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад запевнив, що об’єднання звісно що буде, однак у якому форматі, з яким сусідом залежитиме від них самих. Допоки є шанс добровільно об’єднатися він порадив правильно донести інформацію про суть цієї реформи до суміжних громад і зробити так, аби вийти з найменшими втратами. На завершення свого виступу гість висловив підтримку ініціативі депутатів щодо об’єднання громад.

У ході обговорення зареєстровані учасники загальних зборів змогли взяти участь у голосуванні та висловитися на підтримку або проти запропонованої депутатами ініціативи щодо об’єднання із Синевирсько-Полянською громадою.

За підсумками голосування абсолютна більшість голосів мешканців Синевира і Заверхньої Кичери, присутніх на зборах, була віддана за об’єднання.

Відтак, на черговому засіданні Синевирської сільської ради депутати, враховуючи результати громадського обговорення,  вирішать чи надавати згоду на об’єднання громад у такому форматі та чи звертатися із пропозицією про об’єднання до Синевирсько-Полянської сільської ради.

Після одержання такої пропозиції син-полянцями на території Синевирсько-Полянської сільської ради протягом 30 днів має здійснюватися її вивчення та обговорення, після чого син-полянські депутати мають розглянути відповідне питання на черговій сесії сільської ради та прийняти рішення, чи об’єднуватися із Синевиром, чи дати, аби Cиневир і Синевирську Поляну приєднали до Колочави.