Синевирська рада » МІНРЕҐІОН хоче створити на Закарпатті чотири райони і приєднати Синевир до Колочавської ОТГ
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Анонси
13 Травня 2020
Затверджено кінцевий проект перспективного плану Закарпатської області

13 травня Кабінет Міністрів України затвердив перспективні плани формування територій громад Волинської, Закарпатської, Кіровоградської, Полтавської та Чернігівської областей. Так, у Закарпатській області передбачено …

Місцеве самоврядування
27 Лютого 2020
Радник Прем’єр-Міністра України Іван Лукеря розповів про перебіг реформи децентралізації в Україні

Радник Прем’єр-Міністра України Іван Лукеря взяв участь у програмі “Тема дня” на UA: Закарпаття та розповів глядачам про перебіг реформи децентралізації в Україні та …

Місцеве самоврядування
3 Лютого 2020
У Мінрегіоні пройшли повторні консультації щодо Перспективнго плану Закарпаття

У понеділок, 3 лютого, під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди відбулися повторні консультативні зустрічі щодо формування перспективних …

Місцеве самоврядування
29 Грудня 2019
Синевирська ОТГ серед затверджених Урядом громад Закарпатської області

18 грудня 2019 року Уряд затвердив Перспективний план формування територій громад Закарпатської області. 28 грудня 2019 року текст затвердженого документа з’явився на урядовому …

МІНРЕҐІОН хоче створити на Закарпатті чотири райони і приєднати Синевир до Колочавської ОТГ

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило проект Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад Закарпатської області та надіслало його на ознайомлення до Закарпатської облдержадміністрації.

За проектом Мінреґіону на Закарпатті має бути створено рівно 40 громад з урахуванням існуючих.

Як вбачається, запропонований проект передбачає створення в Міжгірському районі трьох об’єднаних громад – Міжгірської, Пилипецької та Колочавської.

Як пояснює Іван Дем’янчук, директор Закарпатського ЦРМС, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою», даний проект Перспективного плану створення спроможних ОТГ в Закарпатській області, є лише пропозицією. Розглядати та приймати план, як і раніше, повинна Закарпатська обласна рада. Однак, оскільки Закарпатська облдержадміністрація, так і не подала на розгляд облради власний проект плану, Мінрегіон прийшов на допомогу області. Зараз слово – за облдержадміністрацією.

Крім того, Мінреґіон розробило модель системи адміністративно-територіального устрою (АТУ) Закарпатської області субрегіонального рівня. Згідно з рекомендованою моделлю, на Закарпатті буде 4 об’єднані райони: Ужгородський, Мукачівський, Хустський та Тячівський.

Площа об’єднаного Ужгородського району становитиме 2525,4 кв. км. В складі району буде 8 ОТГ, в яких проживає 250,4 тис. людей.

Найбільшим районом як за площею, так і за кількістю населення стане об’єднаний Мукачівський район – 3770,з кв. км та 452,1 тис. людей в 14 ОТГ.

В складі об’єднаного Хустського району буде 10 громад. Площа району становитиме 2812,1 кв. км, а кількість населення – 294,1 тис. чоловік.

Четвертим об’єднаним районом стане Тячівський. В його складі буде 8 ОТГ, площа району становитиме 3669,2 кв. км, а кількість населення – 261,3 тис. чоловік.

 

Джерело: Закарпатський ЦРМС