Синевирська рада » МІНРЕҐІОН хоче створити на Закарпатті чотири райони і приєднати Синевир до Колочавської ОТГ
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Місцеве самоврядування
10 Серпня 2019
3 або 4 райони замість 13-ти: децентралізація на Закарпатті

Які райони створять в області та що зміниться для громадян? Про це та інше говорили журналісти UA: Закарпаття із гостем програми “Тема дня” – …

Місцеве самоврядування
11 Липня 2019
Синевирська сільська рада погодилася на об’єднання та направила відповідну пропозицію до Син-Поляни

У середу, 10 липня 2019 року, відбулося чергове засідання Синевирської сільської ради, на якому депутати, серед іншого, розглянули питання щодо добровільного об’єднання територіальних …

Місцеве самоврядування
8 Липня 2019
М-Студіо про процес об’єднання громад на Закарпатті

Ситуацію із процесом об’єднання громад на Закарпатті описали журналісти М-Студіо. У сюжеті зібрані всі подробиці щодо потенційних ОТГ, досвід об’єднаних громад, думки …

Місцеве самоврядування
2 Липня 2019
Андрій Шекета: Син-Поляна, насправді, не може ся об’єднати ні з ким крім Синевира, бо є географія …

У четвер, 27.06.2019, у Синевирі проходили загальні збори мешканців, на порядку денному яких стояло всього лише одне питання: “Чи підтримуєте Ви добровільне …

МІНРЕҐІОН хоче створити на Закарпатті чотири райони і приєднати Синевир до Колочавської ОТГ

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило проект Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад Закарпатської області та надіслало його на ознайомлення до Закарпатської облдержадміністрації.

За проектом Мінреґіону на Закарпатті має бути створено рівно 40 громад з урахуванням існуючих.

Як вбачається, запропонований проект передбачає створення в Міжгірському районі трьох об’єднаних громад – Міжгірської, Пилипецької та Колочавської.

Як пояснює Іван Дем’янчук, директор Закарпатського ЦРМС, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою», даний проект Перспективного плану створення спроможних ОТГ в Закарпатській області, є лише пропозицією. Розглядати та приймати план, як і раніше, повинна Закарпатська обласна рада. Однак, оскільки Закарпатська облдержадміністрація, так і не подала на розгляд облради власний проект плану, Мінрегіон прийшов на допомогу області. Зараз слово – за облдержадміністрацією.

Крім того, Мінреґіон розробило модель системи адміністративно-територіального устрою (АТУ) Закарпатської області субрегіонального рівня. Згідно з рекомендованою моделлю, на Закарпатті буде 4 об’єднані райони: Ужгородський, Мукачівський, Хустський та Тячівський.

Площа об’єднаного Ужгородського району становитиме 2525,4 кв. км. В складі району буде 8 ОТГ, в яких проживає 250,4 тис. людей.

Найбільшим районом як за площею, так і за кількістю населення стане об’єднаний Мукачівський район – 3770,з кв. км та 452,1 тис. людей в 14 ОТГ.

В складі об’єднаного Хустського району буде 10 громад. Площа району становитиме 2812,1 кв. км, а кількість населення – 294,1 тис. чоловік.

Четвертим об’єднаним районом стане Тячівський. В його складі буде 8 ОТГ, площа району становитиме 3669,2 кв. км, а кількість населення – 261,3 тис. чоловік.

 

Джерело: Закарпатський ЦРМС