Синевирська рада » НПП «Синевир» передав вогнеборцям Синевира новеньку пожежну машину
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Місцеве самоврядування
10 Серпня 2019
3 або 4 райони замість 13-ти: децентралізація на Закарпатті

Які райони створять в області та що зміниться для громадян? Про це та інше говорили журналісти UA: Закарпаття із гостем програми “Тема дня” – …

Місцеве самоврядування
11 Липня 2019
Синевирська сільська рада погодилася на об’єднання та направила відповідну пропозицію до Син-Поляни

У середу, 10 липня 2019 року, відбулося чергове засідання Синевирської сільської ради, на якому депутати, серед іншого, розглянули питання щодо добровільного об’єднання територіальних …

Місцеве самоврядування
8 Липня 2019
М-Студіо про процес об’єднання громад на Закарпатті

Ситуацію із процесом об’єднання громад на Закарпатті описали журналісти М-Студіо. У сюжеті зібрані всі подробиці щодо потенційних ОТГ, досвід об’єднаних громад, думки …

Місцеве самоврядування
2 Липня 2019
Андрій Шекета: Син-Поляна, насправді, не може ся об’єднати ні з ким крім Синевира, бо є географія …

У четвер, 27.06.2019, у Синевирі проходили загальні збори мешканців, на порядку денному яких стояло всього лише одне питання: “Чи підтримуєте Ви добровільне …

НПП «Синевир» передав вогнеборцям Синевира новеньку пожежну машину

28 травня 2019 року Національний природний парк «Синевир» передав Державному пожежному рятувальному посту (ДПРП) села Синевир, який здійснює бойове чергування на території населених пунктів Тереблянської долини, новеньку пожежну машину АЦ-40 (43118) – 269.

Передача стала можлива завдяки сприянню Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака. Так, пожежну автоцистерну НПП «Синевир» закупив в рамках реалізації Плану природоохоронних заходів та використання бюджетних коштів за програмою «Здійснення природоохоронних заходів».

Нацпарк розташований в межах п’яти населених пунктів протяжністю з півночі на південь 56 км, де проживає близько 20 тисяч осіб, а Державний пожежно-рятувальний пост «Синевир» розташований в географічному центрі Тереблянської долини. Відтак, маючи таку потужну техніку, пожежники при потребі зможуть своєчасно приїхати на допомогу.

«Для нас головне – щоб машина служила людям і допомагала оперативно реагувати на небезпечні ситуації. Вона є найпотужнішою в районі, вміщає вісім метрів кубічних води та має високу прохідність. Наявність такої техніки в високогірній Тереблянській долині має неоціненну користь для жителів сіл. Ми раді, що можемо так допомогти громадам і завжди готові до співпраці»,- розповідає директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

У свою чергу керівник закарпатських рятувальників Роман Гудак подякував за підтримку та надану закарпатським вогнеборцям допомогу й повідомив, що ця пожежна  автоцистерна здатна вивезти для цілей пожежогасіння 8000 літрів води та 350 літрів піноутворювача, а також містить спеціальні інструменти, які рятувальники використовують під час ліквідації наслідків ДТП або інших нестандартних пригод. А враховуючи те, що пожежно-рятувальний підрозділ розташований майже у центрі Тереблянської долини, в межах якої розташовано п’ять населених пунктів, ця потужна та сучасна техніка допоможе рятувальникам ще швидше та якісніше надавати допомогу населенню. Також він зазначив, що автомобіль має підвищену прохідність, що для високогірної Міжгірщини є вкрай важливим.

Урочиста передача техніки пройшла на території ремонтно-транспортної дільниці національного парку за участю директора НПП «Синевир» Миколи Дербака, начальника управління ДСНС у Закарпатській області Романа Гудака, начальника Міжгірського районного відділу ДСНС Святослава Сміщука, начальника державної пожежно -рятувальної частини смт. Міжгір’я Василя Макара, в.о. голови Міжгірської РДА Василя Юрика, заступника директора нацпарку Василя Росохи, Синевирського сільського голови Миколи Куруца, працівників пожежно-рятувального посту та природоохоронної установи.

Участь в заході взяли також учасники робочої зустрічі в рамках проекту Союзу охорони природи Німеччини (НАБУ) «Адаптація місцевих громад до розширення національних парків Закарпаття спільними зусиллями Церков і НУО».

«Цей щедрий жест з боку природоохоронної установи є хорошим прикладом того, що національний природний парк «Синевир» співпрацює з громадами і всіляко допомагає їм у вирішенні проблемних питань. Такі акції сприяють адаптації громад до життя в умовах парку і позитивно впливають на імідж установи, полегшують її роботу», – наголосив у своєму виступі керівник проектів у Східній Європі НАБУ Борис Тіхоміров.

 

 

Джерела: НПП “Синевир”, УДСНС у Закарпатській області