Синевирська рада » НПП «Синевир» передав вогнеборцям Синевира новеньку пожежну машину
СИНЕВИРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА
ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
photography
НОВИНИ
Місцеве самоврядування
6 Червня 2019
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПОЧАТОК ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПИТАННЯ ПРО добровільне об’єднання громад

Відповідно до частини 3, 4 статті 5 Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” Синевирська сільська рада оголошує про початок вивчення та громадського …

Анонси
5 Червня 2019
Синевирські обранці звернулися із зверненням до Закарпатської облради та ОДА

Обговорючи на засіданні 23 сесії Синевирської сільської ради розроблений Мінреґіоном проект Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад Закарпатської області, депутати вирішили звернулися …

Місцеве самоврядування
5 Червня 2019
Синевирська сільська рада виступила проти вступу до Колочавської ОТГ та прагне створити власну громаду

На засіданні 23 сесії Синевирської сільської ради, що проходило 05.06.2019, депутати обговорили розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України проект Перспективного …

Місцеве самоврядування
5 Червня 2019
МІНРЕҐІОН хоче створити на Закарпатті чотири райони і приєднати Синевир до Колочавської ОТГ

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробило проект Перспективного плану створення спроможних об’єднаних територіальних громад Закарпатської області та надіслало його на …

НПП «Синевир» передав вогнеборцям Синевира новеньку пожежну машину

28 травня 2019 року Національний природний парк «Синевир» передав Державному пожежному рятувальному посту (ДПРП) села Синевир, який здійснює бойове чергування на території населених пунктів Тереблянської долини, новеньку пожежну машину АЦ-40 (43118) – 269.

Передача стала можлива завдяки сприянню Міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака. Так, пожежну автоцистерну НПП «Синевир» закупив в рамках реалізації Плану природоохоронних заходів та використання бюджетних коштів за програмою «Здійснення природоохоронних заходів».

Нацпарк розташований в межах п’яти населених пунктів протяжністю з півночі на південь 56 км, де проживає близько 20 тисяч осіб, а Державний пожежно-рятувальний пост «Синевир» розташований в географічному центрі Тереблянської долини. Відтак, маючи таку потужну техніку, пожежники при потребі зможуть своєчасно приїхати на допомогу.

«Для нас головне – щоб машина служила людям і допомагала оперативно реагувати на небезпечні ситуації. Вона є найпотужнішою в районі, вміщає вісім метрів кубічних води та має високу прохідність. Наявність такої техніки в високогірній Тереблянській долині має неоціненну користь для жителів сіл. Ми раді, що можемо так допомогти громадам і завжди готові до співпраці»,- розповідає директор НПП «Синевир» Микола Дербак.

У свою чергу керівник закарпатських рятувальників Роман Гудак подякував за підтримку та надану закарпатським вогнеборцям допомогу й повідомив, що ця пожежна  автоцистерна здатна вивезти для цілей пожежогасіння 8000 літрів води та 350 літрів піноутворювача, а також містить спеціальні інструменти, які рятувальники використовують під час ліквідації наслідків ДТП або інших нестандартних пригод. А враховуючи те, що пожежно-рятувальний підрозділ розташований майже у центрі Тереблянської долини, в межах якої розташовано п’ять населених пунктів, ця потужна та сучасна техніка допоможе рятувальникам ще швидше та якісніше надавати допомогу населенню. Також він зазначив, що автомобіль має підвищену прохідність, що для високогірної Міжгірщини є вкрай важливим.

Урочиста передача техніки пройшла на території ремонтно-транспортної дільниці національного парку за участю директора НПП «Синевир» Миколи Дербака, начальника управління ДСНС у Закарпатській області Романа Гудака, начальника Міжгірського районного відділу ДСНС Святослава Сміщука, начальника державної пожежно -рятувальної частини смт. Міжгір’я Василя Макара, в.о. голови Міжгірської РДА Василя Юрика, заступника директора нацпарку Василя Росохи, Синевирського сільського голови Миколи Куруца, працівників пожежно-рятувального посту та природоохоронної установи.

Участь в заході взяли також учасники робочої зустрічі в рамках проекту Союзу охорони природи Німеччини (НАБУ) «Адаптація місцевих громад до розширення національних парків Закарпаття спільними зусиллями Церков і НУО».

«Цей щедрий жест з боку природоохоронної установи є хорошим прикладом того, що національний природний парк «Синевир» співпрацює з громадами і всіляко допомагає їм у вирішенні проблемних питань. Такі акції сприяють адаптації громад до життя в умовах парку і позитивно впливають на імідж установи, полегшують її роботу», – наголосив у своєму виступі керівник проектів у Східній Європі НАБУ Борис Тіхоміров.

 

 

Джерела: НПП “Синевир”, УДСНС у Закарпатській області