Мінеральні води Закарпаття є унікальними і ні в чому не поступаються відомим брендам Кавказу, Франції, Чехії, Польщі. В Міжгірському районі знаходяться декілька …
Цікавим куточком НПП «Синевир» є верхове болото Глуханя, що знаходиться у верхній частині с. Негровець. Цей унікальний обєкт є найбльшим сфагновим …
Колючий дріт, щит із написом «Об’єкт під охороною» і зосереджені чоловіки у спецодязі зі справжньою зброєю на поясі без слів сказали, що …
Колочава – найбільше село на Закарпатті, розташоване по сусідству з озером Синевир, у мальовничій долині поміж полонинами Стримба, Дарвайка, Ружа та Красна. …
Дике озеро, або ж Озірце, є не менш мальовничим, аніж Синевир. Його площа сягає близько 1 га, а глибина – до 10 м.
Озеро слугує еталонним взірцем перетворення у верхнє болото. Заболочування відбувається від центру до периферії і навпаки. Прибережний плав утворений сфагнумами і осоками, а сплавина на середині озера – лише сфагновими мохами буро-червоного кольору.
Існує легенда, за якою в цьому місці ханом Дикої орди в землю було закопано золото, награбоване під час походу на Карпати. Ватажок татаро-монгол вирішив зарити тут скарби, так як нести їх далі було дуже важко. Утім, коли він повернувся на це місце, то тут вже було озеро, яке заховало в своїх водах все награбоване ханом. З тих часів озеро назвали Диким за його норовливий характер.
Крім легенди, назву озера можна пояснити і тим, що природа збереглася тут у своєму первозданному вигляді.
У різних місцях біля Дикого озера зведені дві колиби, які слугують прикриттям для туристів на випадок дощу, а за відсутності наметів – можливим місцем ночівлі. Навколо озера обладнана стежка, що дозволяє обійти Озірце по периметру. А для ще кращого обзору цього куточку, створено оглядовий майданчик, що виходить на саме озеро.
Прозора вода озера дозволяє його гостям розглянути зграї риб, наприклад, форель і гольян, які розводяться в цьому екологічно чистому місці. Мандрівників приваблює також і найчистіше повітря на Озері Дикому, який має цілющі властивості. У літній час в навколишніх лісах можна збирати брусницю, чорницю, ожину і малину.
Дістатися до Озірця можна маркованою стежкою, прокладеною від руїн Музею лісу і сплаву в урочищі Чорна Ріка.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |